Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/magito1/public_html/epicentrum.olsztyn.pl/old/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5892
Medycyna estetyczna – czym właściwie jest i z jakich zabiegów możesz skorzystać w jej ramach - Epicentrum Olsztyn

Dążenie do ideału stało się celem wielu kobiet, a także mężczyzn. Niestety nie zawsze dieta i treningi na siłowni przynoszą oczekiwane przez nas efekty. To właśnie wtedy decydujemy się na różnego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej. Spośród tylu ofert trudno nam dokonać wyboru. Niejednokrotnie mylimy medycynę estetyczną z chirurgią czy kosmetologią. No właśnie – jakie są różnice, dokąd się wybrać i czy to na pewno odpowiednie dla nas? Poniższy artykuł rozwieje Wasze wątpliwości.

Medycyna estetyczna

Zacznijmy od podstaw, czyli wyjaśnienia czym tak naprawdę jest medycyna estetyczna. To profilaktyka starzejącej się skóry, a także zabiegi, które mają spowolnić ten proces. Dzięki temu możemy poprawić zarówno swój wygląd, jak i samopoczucie. Nieinwazyjne zabiegi mają na celu poprawienie kondycji naszej skóry bądź zniwelowanie niewielkich defektów wprowadzających nas w kompleksy. Jednymi z najczęstszych są blizny, zapadnięte policzki czy rozstępy. Wykonywanie zabiegów wymaga odpowiedniego specjalisty.

Co wybrać w medycynie estetycznej

Co wybrać?

Czy potraficie rozróżnić zabiegi medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej i kosmetologii? Nie wszystko na raz. Skupmy się na chirurgii plastycznej. Zabiegi wykonywane w jej zakresie są znacznie bardziej inwazyjne i niosą za sobą możliwość wystąpienia szeregu działań niepożądanych przez co wymagają nieco dłuższego okresu rekonwalescencji niż w przypadku medycyny estetycznej.

Zabiegi w zakresie kosmetologii są tylko powierzchniowe. To przede wszystkim zagadnienia związane z upiększaniem, składem preparatów kosmetycznych oraz wpływaniem na różne typy skóry. Spośród powyżej wymienionych jest to najmniej inwazyjna metoda ingerencji w naszą urodę.

Zabiegi

Medycyna estetyczne w ostatnich latach znacznie zyskała na popularności. To wszystko za sprawą mediów, które tworzą programy o tej tematyce, wiele publikacji oraz wpływu social mediów, gdzie znane osoby zdradzają nam sekrety ze swojego życia prywatnego również w zakresie upiększania.

jakie zabiegi są teraz na czasie

Zatem jakie zabiegi są teraz na czasie?

Mezoterapia

Jest zabiegiem przeznaczonym dla osób borykających się z problemem wiotkiej i przesuszonej skóry twarzy. Celem mezoterapii jest dogłębne nawilżenie i dostarczenie naszej skórze cennych składników odżywczych. Znakomicie wpływa na niewielkie zmarszczki, przebarwienia oraz blizny. W okolicach oczu minimalizuje widoczność sińców, dzięki czemu zyskamy efekt rozświetlenia na twarzy.

Nici liftujące

Z wiekiem chcemy zatrzymać czas i jak się okazuje mamy coraz większe możliwości w tym zakresie! Zrobimy to z pomocą nici liftingujących. Stosowane są w obrębie twarzy jak i ciała. Możemy dzięki nim poprawić jędrność skóry i wymodelować kontur twarzy. Zabieg ten dedykowany jest pacjentom, których skór z wiekiem straciła sprężystość i pojawiły się zmarszczki.

Powiększanie ust

To zdecydowanie najpopularniejszy wśród zabiegów z zakresu medycyny estetycznej od dobrych kilku lat! Powiększenie ust kwasem hialuronowym pozwala także na poprawienie ich kształtu. Efekt utrzymuje się nawet ro 12 miesięcy.