Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/magito1/public_html/epicentrum.olsztyn.pl/old/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5892
Laser frakcyjny w Olsztynie - Epicentrum

Laser Frakcyjny Olsztyn

Laserowe usuwanie zmarszczek, blizn i rozstępów

Masz dość nieestetycznych zmarszczek? Blizny potrądzikowe odbierają Ci pewność siebie? Nie wiesz jak poprawić koloryt i napięcie skóry? Już dziś umów się na zabieg laserowego usuwania zmarszczek, blizn, rozstępów i innych niedoskonałości skóry. W Olsztynie wykonujemy go za pomocą zaawansowanego urządzenia, jakim jest laser frakcyjny CO2. Jest to jedno z ulubionych narzędzi, zarówno wśród lekarzy dermatologów, kosmetologów, jak i pacjentów, którym doskwierają zmarszczki, blizny, rozstępy i inne niedoskonałości. W odpowiedzi na ich potrzeby i oczekiwania ofertę naszego gabinetu uzupełniliśmy o profesjonalne zabiegi laserem frakcyjnym CO2

 

Usuwanie blizn i przebarwień

Nowoczesny laser znajduje wszechstronne zastosowanie nie tylko w redukcji zmarszczek, ale i usuwaniu znamion, blizn i przebarwień. Z powodzeniem zmniejsza i wygładza blizny potrądzikowe, pooparzeniowe, pooperacyjne i pourazowe, a także świetnie radzi sobie z przebarwieniami starczymi i nierównym kolorytem skóry.

Wykonanie zabiegu laserem frakcyjnym CO2 stymuluje naturalne procesy odnowy skóry, co ma szczególne znaczenie w przypadku różnego rodzaju blizn i przebarwień. Dodatkowo, skóra poddana zabiegowi jest wyraźnie odmłodzona i odżywiona, co doskonale wpływa na ogólną poprawę jej kondycji.

Laser na rozstępy

Laser frakcyjny CO2 doskonale sprawdza się też w przypadku rozstępów, będących częstym powodem kompleksów i dyskomfortu u zgłaszających się do nas pacjentów. Po zastosowaniu lasera rozstępy są mniej widoczne, zaś sama skóra staje się bardziej jędrna, napięta i lepiej odżywiona. Efekt liftingu jest widoczny niemal natychmiastowo.

Zaletą lasera frakcyjnego CO2 jest możliwość jego miejscowego stosowania w dowolnych obszarach ciała. Już jeden zabieg zmniejsza widoczność i głębokość rozstępów. Dla najlepszego efektu polecamy jednak laserowe usuwanie rozstępów w serii 2 lub 3 zabiegów. Dzięki temu wyrównaniu ulega zarówno faktura, jak i koloryt skóry objętej bliznami i przebarwieniami.

Laserowa likwidacja niedoskonałości

W salonie kosmetycznym Epi w Olsztynie bezpieczny zabieg laserem frakcyjnym CO2 wykorzystujemy również do usuwania różnego rodzaju kurzajek, brodawek, włókniaków, znamion i zmniejszania porów. Każdy z zabiegów poprzedzamy wywiadem, na podstawie którego dobieramy zakres i moc działania lasera.

Czym jest Laser CO2?

To najnowsze osiągnięcie techniki laserowej stosowanej w dermatologii – laser światłowodowy zbudowany z włókna szklanego. Wytwarza on strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy, rozrzucanych równomiernie po skórze głowicą skanującą. Efekt działania to odmłodzenie skóry, usunięcie zmarszczek i blizn bez tworzenia widocznych i bolesnych ran.

Jak działa?

CO2 wykorzystuje światło lasera do usuwania małych obszarów naskórka i głębszych warstw skóry. Pobudza to komórki skóry-fibroblasty do produkcji kolagenu i macierzy zewnątrzkomórkowej. W ten sposób następuje wzmocnienie struktury skóry, dzięki czemu staje się bardziej jędrna i elastyczna. Laser CO2 redukuje także plamy starcze i przebarwienia. Jego stosowanie spłyca głębokie zmarszczki i poprawia napięcie skóry.

Przebieg zabiegu z laserem CO2

Po oczyszczeniu skóry, miejsce, które będzie poddane zabiegowi, jest znieczulane miejscowo (np. około 60-minutowe znieczulenie kremem Emla). W przypadku zabiegu wykonywanego w okolicach twarzy/oczu nakładane są specjalne okulary ochronne. Czas trwania zabiegu wynosi do 10 do 30 minut.

Efekty po zabiegu laserowym CO2

 • Pełna regeneracja skóry
 • Usunięcie blizn i rozstępów
 • Poprawa napięcia, jedrności i gęstości skóry
 • Spłycenie lub likwidacja zmarszczek
 • Zamknięcie rozszerzonych porów
 • Zmniejszenie efektów fotostarzenia skóry

Wskazania :

 •  Zmarszczki i wiotkość skóry
 • Worki pod oczami
 • Poprawa elastyczności skóry
 • Soft-lifting
 • Rozszerzone pory, zaskórniki
 • Rozstępy
 • Usuwanie blizn
 • Zmiany pigmentowe, przebarwienia
 • Niejednolity odcień skóry
 • Uszkodzenia słoneczne
 • Szorstka skóra

Przeciwwskazania :

 • Choroba nowotworowa skóry
 • Ciąża

Działania niepożądane:

Efektem ubocznym jest dłuższy czas gojenia – do 7 dni. Skutki uboczne są na ogół niewielkie i mogą obejmować zaczerwienienie, obrzękniecie, pęcherze, guzki i rzadkie przypadki nierówności skóry.
Po zabiegu skóra może być nieco opuchnięta i podrażniona, zaczerwieniona, nadmiernie sucha, ze świądem i z miejscowym złuszczaniem, które może się rozpocząć około 1-2 dni po zabiegu. Po około 4 dniach po zabiegu podrażnienie znika i stan skóry wraca do normy. Aby złagodzić dyskomfort po zabiegu lekarze często zalecają chłodzenie skóry lodem w opakowaniach.