Kwas Hialuronowy w Olsztynie
Kwas hialuronowy to naturalna substancja występującą w naszym organizmie. Pomaga w nawilżeniu oraz utrzymaniu objętości skóry.
Z biegiem czasu zmniejsza się objętość twarzy i zmienia jej owal. W efekcie rysy wyostrzają się, przez co wyglądamy starzej. Na szczęście, współczesna medycyna estetyczna przynosi skuteczne i bezpieczne rozwiązanie wszystkim osobom, którym zależy na odzyskaniu utraconej objętości i odpowiednich konturów twarzy. Są nim zabiegi z kwasem hialuronowym. Zabieg kwasem hialuronowym zapewnia młody i świeży wygląd twarzy i szyi. Nic więc dziwnego, że zabiegi z jego użyciem cieszą się ogromną popularnością. W odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania naszych klientów, oferujemy im w Olsztynie profesjonalny zabieg wolumetrii. Do skorzystania z niego zapraszamy osoby, których skóra potrzebuje wygładzenia i odmłodzenia.
Czym jest kwas hialuronowy?
Ze względu na swoje odmładzające właściwości, coraz chętniej stosowany jest w dziedzinie chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Posiada właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody. Zapewnia nam jędrną, nawilżoną i odżywioną skórę. Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest za pomocą cienkiej igły lub mikrokaniuli. Efekt estetyczny widoczny jest od razu po zabiegu i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. W tym czasie kwas hialuronowy ulega stopniowej degradacji aż do całkowitej resorpcji.
Kwas hialuronowy to polisacharyd, naturalny składnik skóry, odpowiedzialny za utrzymanie odpowiedniego poziomu jej nawilżenia i elastyczności skóry. Jego zadaniem jest też wspomaganie tworzenia się włókien kolagenowych, które odgrywają kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu tkanki łącznej. Brak kolagenu skutkuje utratą elastyczności skóry.
W młodości poziom kwasu hialuronowego jest wysoki, jednak z czasem jego ilość zmniejsza się. Już od 20 roku życia jego ilość spada, a po 40-tce u wielu osób pojawiają się pierwsze znaki jego braku – zmarszczki. Żelowy kwas hialuronowy, stosowany w zabiegach odmładzających, pozwala zatrzymać działanie czasu i cieszyć się doskonale napiętą skórą.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg kwasem hialuronowym każdorazowo poprzedzony jest wywiadem, który ma na celu idealne dopasowanie go do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Sam zabieg polega na podawaniu skórze preparatu – jest niemal bezbolesny, choć kwas hialuronowy może powodować u niektórych osób uczucie rozpierania skóry. Wrażliwym osobom podawany jest krem znieczulający redukujący odczucia.
Efekty zabiegu widoczne są natychmiast po podaniu preparatu. Skóra odzyskuje dawną objętość i poprawia się owal twarzy. Cera staje się doskonale gładka, napięta i wymodelowana. Maksymalne efekty zabiegu zauważalne są po około 2 tygodniach od czasu wykonania zabiegu kwasem hialuronowym w Olsztynie.
Trwałe wygładzanie zmarszczek
Zabieg kwasem hialuronowym należy do najskuteczniejszych sposobów trwałego usuwania zmarszczek, będących objawem starzenia się skóry. Po zabiegu zmarszczki są wypełnione, a skóra staje się doskonale gładka. Wygładzone zmarszczki nadają twarzy zdrowy i piękny wygląd.
Wygładzanie zmarszczek kwasem hialuronowym wymaga powtarzania. W zależności od uwarunkowań pacjenta, wolumetrię ponawia się po okresie około półtora roku od pierwszego zabiegu. Przy kolejnych zabiegach wymagana jest jednak mniejsza ilość preparatu redukującego widoczność zmarszczek na twarzy.
Zabieg odmładzania skóry
Zabiegi wolumetryczne stosowane są też przez wiele osób w celu odmłodzenia twarzy. Dzięki wykorzystaniu kwasu hialuronowego, skóra twarzy staje się zregenerowana i wypoczęta, co sprawia, że wygląda młodziej. Kwas hialuronowy uzupełnia ubytki w miejscach zmniejszenia się ilości tkanki tłuszczowej – w tym w okolicy kości policzkowych, policzków, kącików ust czy fałdów nosowo-wargowych.
Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego możliwe jest:
- Wypełnienie i wyrównanie niedoskonałości skóry oraz tkanki podskórnej
- Nawilżenie i ujędrnienie skóry
- Wypełnienie ust i ich kontur
Przeciwskazania do zabiegu:
- Ciąża i okres karmienia piersią
- Tendencja do bliznowców
- Aktualnie istniejące infekcje (np. opryszczka)
- Choroby nowotworowe
- Permanentne i semipermanentne wypełniacze (sylikon, aquamid itd.)
- Niewyrównana cukrzyca