Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/magito1/public_html/epicentrum.olsztyn.pl/old/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5892
Peeling węglowy Olsztyn - Epicentrum

PEELING Olsztyn

Z problemami z cerą spotyka się borykać się musi niemalże każdy z nas. Stosujemy różnorodne specyfiki, mające poprawić kondycję naszej skóry na twarzy, nie zawsze jednak przynoszą one oczekiwane efekty. Świetnym sposobem na piękną i gładką cerę jest stosowanie peelingów. Regularnie stosowany peeling sprawia, że skóra staje się lepiej ukrwiona, gładka i bardziej elastyczna.

 

Czym jest peeling?

 

Peeling, nazywany też złuszczaniem naskórka czy abrazją, ma na celu usunięcie martwych komórek naskórka. Oprócz tego odblokowują ujścia gruczołów łojowych. Peelingi stosować można nie tylko w obrębie twarzy, ale także po zabiegu depilacji, aby zapobiec wrastaniu włosów w skórę. Złuszczanie naskórka polecane jest także podczas kuracji przeciwtrądzikowej. Peelingi dzieli się na różne kategorie, biorąc pod uwagę inne kryteria. W zależności od metody złuszczania, wyróżnić można peeling mechaniczny i chemiczny.

Złuszczanie skóry w sposób mechaniczny, polega na usuwaniu martwego naskórka przy pomocy drobinek, np. cukru trzcinowego, soli z Morza Martwego czy zmielonych nasion. Jeśli posiadamy delikatną, wrażliwą skórę, peelingów mechanicznych należy używać w sposób ostrożny, gdyż mogą one podrażniać.

Peeling chemiczny polega natomiast na pozbyciu się martwego naskórka za  za pomocą odpowiednio dobranych substancji chemicznych, zazwyczaj różnorakich kwasów. Zabieg ten wykonuje się u kosmetologa lub dermatologa w specjalistycznym gabinecie. To od klienta zależy, jak intensywny ma być zabieg peeling. Najczęściej wykonuje się go na twarzy, dekolcie oraz plecach. Są one bardzo skuteczne i co ważne – długotrwałe.

Kolejny podział peelingów polega na różnicy w zakresie głębokości działania. Pod tym względem możemy wyróżnić m.in. peeling powierzchniowy, który niszczy warstwę rogową skóry i część naskórka. Kolejnym jest peeling średnio-głęboki, całkowicie niszczący naskórek i częściowo skórę właściwą. Ostatnim jest peeling głęboki, najbardziej intensywny, powodujący  całkowite zniszczenie naskórka oraz skóry właściwej, aż do środkowej części jej warstwy siateczkowej.

Można też rozróżnić peelingi pod względem efektu i sposobu ich działania. Znajdą się między innymi; peelingi enzymatyczne, solne, cukrowe czy ziołowe.

 

 

Dla kogo są zabiegi peeling?

 

Z zabiegów peeling skorzystać może prawie każdy. Zarówno kobiety jak i mężczyźni, jeżeli odczują potrzebę bardziej dogłębnego oczyszczenia swojej skóry, powinni śmiało skorzystać z możliwości złuszczenia martwego naskórka. Zabieg przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, ważne jednak, aby dobrze dobrać jego rodzaj i intensywność do swojego rodzaju cery. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy kondycja naszej skóry jest odpowiednia do przeprowadzenia zabiegu peeling, warto skonsultować się z dermatologiem. Z pewnością prawidłowo oceni on jej stan, odpowiednio wybierając jaki rodzaj peelingu będzie dla niej najlepszy.

Stosowanie peelingów odradza się osobom z trądzikiem młodzieńczym czy różowatym. Może to bowiem doprowadzić do rozsiania się zmian i zaostrzenia stanu zapalnego. Z tych samych powodów nie powinno stosować się zabiegu złuszczania skóry przy zakażeniach wirusowych, grzybiczych, czy bakteryjnych.

Zabiegów peelingu odradza się także przy uszkodzeniach skóry, alergiach na składniki zawarte w produkcie czy nawet podczas posiadania opryszczki. Peelingów chemicznych nie powinny stosować kobiety w ciąży i karmiące. W przypadku chęci opalania się po zabiegu, należy odczekać 24h.

W każdym innym przypadku złuszczanie naskórka jest jak najbardziej wskazane. W przypadku cery tłustej, można robić peelingi domowe nawet do dwóch razy tygodniowo, posiadacze skóry suchej i wrażliwej, ograniczyć powinni się do dwóch razy w ciągu miesiąca.

 

 

 

Peeling – efekty

 

Zabiegi peelingi nie tylko oczyszczają naszą skórę z martwego naskórka, ale także zapobiegają powstawaniu zaskórników,  odblokowują ujścia gruczołów łojowych oraz usuwają inne zanieczyszczenia. Dzięki temu, oczyszczona w ten sposób skóra, o wiele lepiej przyjmuje różne balsamy i kremy, a ich składniki łatwiej się wchłaniają. Dzięki peelingom skóra pobudzona jest do regeneracji i tworzenia nowych komórek. Warto stosować zabiegi przed opalaniem, ponieważ dzięki temu opalenizna będzie bardziej widoczna, dłużej się utrzyma, a jej kolor będzie jednolity.

Dodatkowo, peelingi chemiczne poprawiają napięcie skóry, spłycają zmarszczki, wspomagają leczenie blizn po trądziku i leczą rozstępy na ciele. Wpływają więc na ogólne poprawienie się jakości i zdrowia naszej skóry.

 

 

 

Rodzaje peelingów w Epicentrum

 

W gabinecie medycyny estetycznej, Epicentrum, oferuje się różne rodzaje zabiegów peelingujących. Wśród nich wyróżnić można;

 

  1. Peeling dwufazowy – Retino Booster – jest to zabieg, który stosować można na szyi, twarzy i dekolcie. Przeznaczony przede wszystkim dla osób z problemami trądzikowymi oraz starzejącą się skórą. Wykorzystuje on działanie witamin A i C, a jego efektami są wygładzona skóra, poprawiony koloryt i zredukowane zmarszczki.
  2. Dermapen – to innowacyjne urządzenie, za pomocą igieł wprowadza w skórę specjalną substancję, wpływającą na poprawę procesów naprawczych tkanki skórnej. Dzięki opcji wprowadzonej do urządzenia, możliwe jest kontrolowanie głębokości nakłuwania. Zabieg sprawia że skóra staje się elastyczna, zmniejsza się także widoczność porów, zmarszczek i rozstępów.
  3. Wrinkle lift®FORTE – jest to zabieg peelingu, który przeznaczony jest głównie do cery z oznakami starzenia się, a także trądzikiem skóry dojrzałej. Dzięki naturalnym składnikom, przywraca elastyczność, wygładza i odmładza skórę. Ważnym elementem składowym jest tutaj kwas glikolowy, który sprawia, że efekt złuszczania naskórka jest intensywniejszy. Bazą tego peelingu jest żel aloesowy, wpływający na poprawę kondycji skóry.
  4. I PEEL the signature facelift™ – zabieg witaminowy, przeznaczony do walki ze skórą odwodnioną, zmęczoną, z trądzikiem różowatym czy rumieniem. Dzięki kwasowi hialuronowemu, nawilżającym polipeptydom i wyciągom roślinnym, znacznie poprawia kondycję skóry, rozjaśniając ją i pobudzając produkcję kolagenu. Co ważne, przeznaczony jest także dla kobiet w ciąży.
  5. Lightening lift®FORTE – ten zabieg peelingujący przeznaczony jest głównie do skóry z przebarwieniami. Dzięki wysokiej zawartości kwasu mlekowego, złuszcza, rozjaśnia oraz nawilża skórę. Kluczowymi składnikami są również żel aloesowy, roślinna mieszanka kawy i mięty oraz komórki macierzyste Jeżówki Wąskolistnej. Dzięki peelingowi pozbędziemy się przebarwień, a koloryt skóry znacznie się wyrówna.
  6. I PEEL lightening lift NEW® – zabieg peelingu, który stosuje się do walki ze skórą z przebarwieniami i zaburzeniami pigmentacyjnymi. Jego formuła opiera się na działaniu kwasu mlekowego, aloesu i komórek macierzystych Jeżówki Wąskolistnej. Zabieg skutecznie rozjaśnia cerę, redukuje przebarwienia i wyrównuje koloryt.
  7. I PEEL acne lift® – zabieg peelingujący, przeznaczony głównie do skóry trądzikowej, ale również przetłuszczającej się i z oznakami starzenia. Jego kluczowymi składnikami są aloes, kwas salicylowy i glikolowy, a także komórki macierzyste Lilaka Pospolitego. Połączenie tych składników sprawia, że stany zapalne zostają zredukowane, rozwój trądziku się zatrzymuje oraz odblokowują się ujścia gruczołów łojowych.
  8. I PEEL beta lift™ – ten rodzaj peelingu, przeznaczony jest do walki z zaawansowanym trądzikiem. Głównym składnikiem jest tu kwas salicylowy, który mocno złuszcza skórę, neutralizując oznaki trądziku.
  9. pHfrormula – w zależności od wyboru specyfiku, peelingi przeznaczone dla skóry trądzikowej, z oznakami starzenia się, zawierające witaminę C, poprawiające jakość, elastyczność, a także redukujące zmarszczki, zaczerwienienia i nierówności kolorytu.