Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/magito1/public_html/epicentrum.olsztyn.pl/old/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5892
Osocze bogatopłytkowe Olsztyn - Epicentrum

Osocze bogatopłytkowe w Olsztynie

Jak działają czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym?

Osocze bogatopłytkowe, powszechnie wykorzystywane w medycynie już od ponad 20 lat, od niedawna stosowane jest również w gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki świetnym efektom, cieszy się ono zainteresowaniem coraz większej grupy pacjentów, którym zależy na widocznym odmłodzeniu skóry bądź usunięciu blizn.
Terapia osoczem bogatopłytkowym polega na biostymulacji komórek skóry. Czynniki wzrostu, znajdujące się w osoczu krwi pobranej od pacjenta, stymulują procesy regeneracji tkanek. W szczególności aktywują powstawanie nowych komórek macierzystych, produkcję kolagenu, a także tworzenie się nowych naczyń włosowatych.

Kiedy stosować zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym polecamy zwłaszcza pacjentom, których skóra wymaga szybkiej rewitalizacji z powodu zmęczenia, braku blasku i utraty napięcia. Zabieg sprawdzi się również u wszystkich osób z pierwszymi oznakami starzenia, w tym z zmarszczkami, zapadniętą cerą i cerą o mniejszej gęstości.
Terapia osoczem bogatopłytkowym to doskonałe rozwiązanie także dla pacjentów po różnych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, po których ich skóra wymaga skutecznej regeneracji i przyśpieszenia procesów gojenia. W końcu – osocze bogatopłytkowe działa również w przypadku łysienia typu męskiego.

Jak wygląda zabieg i przygotowania?

Zabieg usuwania blizn i wygładzania zmarszczek osoczem bogatopłytkowym swoje efekty zawdzięcza właściwościom czynników wzrostu, które są zawarte w skoncentrowanym preparacie. Program zabiegu obejmuje 3 lub 4 serie ostrzykiwania skóry, które poprzedza pobranie krwi od pacjenta, odseparowanie osocza i podanie mu koncentratu osocza w formie iniekcji.
Dla uzyskania najlepszych efektów bezpiecznej terapii osoczem bogatopłytkowym, zabiegi powtarza się w odstępach czasowych i liczbie zaleconej przez lekarza po zbadaniu pacjenta. W pełni naturalny zabieg z osoczem bogatopłytkowym może być stosowany bez obaw także u wszystkich osób podatnych na alergie.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegach z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Terapia osoczem bogatopłytkowym wygładza zmarszczki i fałdy, poprawia elastyczność, napięcie i gęstość skóry oraz pozwala na remodeling włókien kolagenowych. Po zabiegu koloryt skóry staje się jednolity. Poprawie ulega poziom ukrwienia skóry, a procesy gojenia po zabiegach medycznych przebiegają szybciej.