Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/magito1/public_html/epicentrum.olsztyn.pl/old/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5892
Depilacja laserowa – fakty i mity - Epicentrum Olsztyn
depilacja laserowa fakty i mity

Użycie laseru w kosmetologii staje się hitem w obecnych czasach. Najczęściej korzysta się z depilacji laserowej. Dzięki temu my będziemy bezpieczni, a zbędne owłosienie zginie z naszego ciała.

Z takich usług korzystać mogą kobiety jak i mężczyźni. Już dawno przestało to dziwić, jak mężczyzna uczęszcza do gabinetu kosmetycznego czy gabinetu medycyny estetycznej.

Depilacja laserowa, a mężczyźni

Mężczyźni odkryli, że na rynku nie występuje jedynie mydło i szampon brzozowy! Czasem zdarza się, że to mężczyźni bardziej dbają o siebie i częściej wybierają się do kosmetyczek. Depilacja laserowa usunie nasze owłosienie z pleców, klatki piersiowej czy ramion.

Więcej informacji

Zabieg depilacji laserowej jest przede wszystkim bezpieczny dla pacjenta. Laser nie powoduje uszkodzeń, czy podrażnień skóry. Nie wywołuje efektów ubocznych nawet przy depilacji okolicy bikini, skóry pod pachami czy usuwaniu owłosienia nad górną wargą.

Depilacja polega na tym, że wiązki lasera przenikają w głąb skóry i niszczą mieszki włosowe. Podczas zabiegu nie narusza się delikatnej struktury naskórka. Zabieg jest oczywiście całkowicie bezbolesny. Podczas zabiegu pacjenci mogą odczuwać szczypanie czy mrowienie. Jest to oczywiście dyskomfort, jednak odczuwanie go jest indywidualne dla każdej osoby. Każdy z nas ma, bowiem inny prób odczuwania bólu.

Zabieg trzeba wykonać kilkakrotnie, ponieważ własny rosną w różnym tempie. Wtedy tylko kilkakrotne powtórzenie zabiegu zagwarantuje nam stu procentową satysfakcję. Po zabiegu możemy usunąć owłosienie niemal całkowicie. Jednak takie efekty da tylko trzy lub pięciokrotna depilacja laserem. Po każdym zabiegu włosy, które odrastają stają się cieńsze i słabsze. U niektórych pacjentów zaleca się powtórzenie zabiegu po około dwóch latach. Jest to zabieg tzw. utrwalający. Dzięki niemu usunięte zostaną pojedyncze włoski, które mogą czasem pojawiać się na skórze.

Zabieg depilacji, który wykonywany jest w wielu gabinetach kosmetycznych działa na zjawisku fototeodolity. W wyniku tego wiązka lasera wnika w skórę i jest pochłaniana przez melaninę. W taki sposób powstaje energia cieplna, która na stałe usuwa cebulki włosa. Depilacja laserowa olsztyn jest bezbolesna, ale nie u wszystkich osób ma takie same efekty. Wszystko zależy od rodzaju i koloru owłosienia, jakie u nas występuje.

Przygotowanie do zabiegu

Depilacja laserowa nie da pożądanych efektów dla osób o ciemnej karnacji. Przed zabiegiem depilacji nie powinno się podrażniać skóry. Nie używajmy, więc:

  • depilatora elektrycznego,
  • nie wykonujmy peelingów gruboziarnistych,
  • nie idźmy do solarium.

Przy zabiegu przy użyciu lasera nie możemy mieć świeżych zmian skórnych. Zabieg można przeprowadzać prawie w każdym momencie. Dyskwalifikują nas jedynie skaleczenia, łuszczyca, bielactwo, opryszczka lub wysoka nadwrażliwość na światło.

Depilacja, a kobieta w ciąży

Depilację tego rodzaju odradza się też kobietom w ciąży, czy dla osób ze skłonnością do podrażnień. Po zabiegu nie wystąpią powikłania, kiedy nie będziemy nakładać kremów z kwasami owocowymi czy re tinolem. Nie powinno się nakładać też specyfików zawierających witaminę C.

Na koniec

Zapraszamy również do zapoznania się z kartą zabiegów z takich kategorii jak ginekologia estetyczna czy karboksyterapia. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego w naszym salonie kosmetycznym.