Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/magito1/public_html/epicentrum.olsztyn.pl/old/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5892
Karboksyterapia – zabieg, który działa cuda - Epicentrum Olsztyn

Karboksyterapia - zabieg, który działa cuda

Kobiety już od czasów starożytnych dążyły do tego, aby jak najdłużej zachować młodzieńczy wygląd. Dlatego nikogo nie dziwi to, że wciąż szukają kapsuły czasu, która wstrzyma proces starzenia się.

Naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientek wychodzą salony kosmetyczne. To idealne miejsce dla zajętych mam, zapracowanych kobiet by zrelaksować się, a przy tym osiągnąć zamierzone efekty. Jednym z najbardziej pożądanych zabiegów na przestrzeni ostatnich lat stała się karboksyterapia. Dzięki niej płeć piękna (i nie tylko!) może znacznie poprawić wygląd całego ciała – zmniejszyć rozstępy, cellulit czy też widoczność zmarszczek i cieni pod oczami. Zanim jednak zdecydujecie się na wizytę w salonie, warto zwiększyć swoją świadomość dotyczącą tego zabiegu.

Na czym właściwie polega karboksyterapia?

KarboksyterapiaNie bez powodu zabieg ten został ogłoszony jednym z największych przełomów medycyny estetycznej. Karboksyterapia jest terapią medycznym dwutlenkiem węgla, która pomaga na wiele dolegliwości, likwidując liczne niedoskonałości. Wstrzykiwany gaz rozchodzi się po komórkach tkanek po czym zostają rozszerzone naczynia krwionośne – w ten sposób poprawia się ukrwienie i odżywienie skóry. To działanie powoduje w danym miejscu niewielki stan zapalny, a nasz organizm zaczyna produkować więcej kolagenu.

Zabiegi

Karboksyterapia jest najlepszym dowodem na obalenie teorii, że „jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Najpopularniejsze zabiegi karboksyterapii to przede wszystkim na rozstępy oraz blizny. Wysoka skuteczność oscylująca wokół 90% zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników.

Działania dwutlenku węgla wykorzystywane są także w takich przypadkach jak:

  • zmarszczki,
  • cienie pod oczami,
  • rozszerzone naczynka,
  • regeneracja skóry (na dłoniach i stopach),
  • łysienie i wypadanie włosów.

szczegoly karboksyterapii

Zabiegi łączone

W duecie raźniej! Połączenie działania karboksyterapii oraz terapii osoczem bogatopłytkowym podczas jednej sesji zabiegowej to nowość. Potencjał tej metody choć jest ogromny, wciąż nie jest w pełni wykorzystywany. Innowacyjne połączenie powyższych technologii są skuteczne nie tylko we wskazaniach estetycznych, ale także w leczeniu łysienia, wypadania włosów, a także przyspieszaniu procesów gojenia. Synergiczne działanie karboksyterapii i osocza bogatopłytkowego cieszy się dobrą tolerancką wśród pacjentów, maksymalnymi efektami bez ryzykowania jakichkolwiek działań niepożądanych.

Obecnie salony kosmetyczne oraz medycyny estetycznej mają bogate oferty zabiegów upiększających, które zdecydowanie polepszą nie tylko wygląd, ale także samopoczucie. Oprócz cieszącej się dużą popularnością karboksyterapii, klientki w szczególności przed sezonem letnim chętnie poddają się zabiegom takim jak depilacja laserowa czy HIFU. O więcej informacji warto zapytać najbliższy salon w Olsztynie.